Pierwszy mecz towarzyski w nowym roku już za Nami

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn

1:2

W dniu 31 stycznia zespół seniorek Olimpii rozegrał mecz towarzyski z KKP Stomilem II Olsztyn. Spotkanie z trzecioligową drużyną grupy warmińsko-mazurskiej zakończyło się wynikiem 1:2 dla przyjezdnych. Dziewczęta zaliczyły bardzo dobry występ. Mecz rozgrywany był 3 x 30 minut przy mało sprzyjających warunkach pogodowych - lekki mróz i oblodzone boisko. Pierwsza bramka dla olsztynianek wpadła w pierwszej części meczu z rzutu karnego. Niefortunnie ręką w polu karnym zagrała Sandra W. Odpowiedź grudziądzanek była natychmiastowa i strzał po indywidualnym rajdzie Karoliny U. na połowie przeciwniczek dał Olimpii bramkę wyrównującą. Druga część meczu to ciągłe naciski na bramkę rywalek, które miały dużo szczęścia. Zmarnowane sytuacje 1x1 z bramkarzem i nie czyste uderzenia w piłkę powodowały, że ta zamiast wpadać do bramki, odbijała się albo od nóg bramkarza, od słupka albo od poprzeczki. Z przebiegu tej części meczu wydawało się, że gra jest pod kontrolą Olimpii. Niestety jedna nieudana interwencja bramkarza przy wykopie i tracimy bramkę na 1:2. Trzecia część meczu była bardziej wyrównana i widać było zmęczenie w naszej ekipie. W prawdzie nie udało się zdobyć wyrównującej bramki ale sam mecz pokazał, że zespół jest na dobrej drodze do rewanżowej rundy wiosennej. Widać było jakość w zespole i dobrą grę każdej z trzech formacji. W bramce debiutowała Fatima D., która zaliczyła bardzo udany występ. Podobnie jak strzelczyni jedynego gola dla Olimpii, pozyskana, Karolina U. Gratuluje.

Z drużyną Stomilu Olsztyn mieliśmy okazję spotkać się po raz pierwszy na turnieju w Nowym Stawie w maju 2014 roku. Wtedy wynik meczu był również na korzyść Olsztyna 1:0. Bramka wpadła z rzutu wolnego. Olimpia zajęła II miejsce w tamtym turnieju.

Brawo dla dziewcząt za dzisiejszą grę.

Wracamy do treningów na sali. W niedzielę 8 lutego juniorki (99-01) wezmą udział w halowym turnieju o Mistrzostwo KPZPN. Zawody odbędą się w ZS w Mokre-m. Start o 10.00. Zapraszam.