Podsumowanie rundy

Za seniorkami runda jesienna drugiego już sezonu w III lidzekobiet grupy kujawsko-pomorskiej. Tabela pokazuje, że nie był to najlepszy okres gry dla dziewcząt i rzeczywiście w pierwszych 4 kolejkach można mówić o słabej grze ale w pozostałych kolejkach widać było starania i jakość w grze.

Drużyna z tej rundy to zupełnie inna ekipa niż ta, która rok temu walczyła w swoich pierwszych meczach ligowych. Piłkarki, na które można było liczyć wtedy, dziś nie grają z różnych przyczyn. Tylko kilka zawodniczek pozostało i gra dla Olimpii.

Podsumowując rozegraliśmy 10 meczy. Pięć na wyjeździe i pięć u siebie. U siebie zremisowaliśmy bezbramkowo z Pędzewem, wygraliśmy z Włocławkiem (2:0), przegraliśmy z Górznem (0:8), Toruniem (0:3) i Chełmżą (0:1). W meczach wyjazdowych zremisowaliśmy bezbramkowo z Aleksandrowem Kujawskim, przegraliśmy z Białymi Błotami (7:0), Kaczorami (7:0), Wielgiem (4:0), Pruszczem (2:1). Statystyki nie zachwycają. zdobyliśmy 5 punktów. Strzeliliśmy tylko 3 gole (2 u siebie, 1 na wyjeździe) i straciliśmy 32 gole (12 u siebie i 20 na wyjeździe). Zajęliśmy X miejsce.

Mecze przegrywane były nie bez powodów. Największym było lekceważące podejście niektórych zawodniczek do treningów (brak systematycznego trenowania lub wybieranie sobie treningów), a także do meczów (brak usprawiedliwionej nieobecności lub nieodbieranie telefonów).To były powody, które de-motywująco działały na pozostałe zawodniczki. Mecze rozgrywane w niepełnym składzie nawet na własnym boisku, łatane pozycje dużo mniej doświadczonymi juniorkami bądź zupełnie nowymi piłkarkami, brak podstawowych liderek na swoich formacjach w zespole powodowały, że w meczach z trudniejszym fizycznie rywalem, czasami lepszym technicznie, przegrywaliśmy w stosunku bramkowym mniej bądź bardziej znacząco.

Chwała tym piłkarkom, które wytrwały od początku do końca, tym które grały pomimo swoich obowiązków, zmęczenia, pracy, nauki, złego samopoczucia, tym, które były szczere i uczciwe kontaktując się na bieżąco z trenerem i podając prawdziwe powody nieobecności. Wielkie dziękuje w imieniu swoim i drużyny młodym juniorkom, które dopiero oswajały się z boiskiem i piłką a już wniosły pożytek do drużyny.

Jest to najsłabszy wynik w historii zespołu ale można to zmienić, bo przed dziewczynami runda rewanżowa (wiosenna). Jeśli dziewczęta się zmobilizują, podejmą walkę i będą wierzyć w siebie i zespół to są w stanie walczyć o wyższą pozycję w tabeli. Systematyczny trening, zaangażowanie w grze, wiara we własne możliwości i umiejętności, akceptacja nowych zawodniczek, oddanie się pasji pozwoli Wam osiągnąć ten cel.

Czego Wam i sobie życzę.

Dziękuje za rundę.

Na wyróżnienie zasługuje kapitan zespołu Agnieszka Florkiewicz, nasze kadrowiczki wojewódzkie Maria Dąbrowska (1 gol) i Wiktoria Barczak, a także Nikola Sołobodowska, Wiktoria Rąbalska, Natalia Szwagiel, Agata Wiaderna, Daria Lica i Oliwia Tomczak (2 gole). Do drużyny Olimpii dołączy Karolina U., która zna zespół i która będzie na pewno solidnym wzmocnieniem.

Zapraszam chętne dziewczęta na treningi seniorek w czwartki o 17.00 - sala w Gimnazjum 7.